Zapraszamy na znakowanie rowerów

zapraszamy_na_znakowanie

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Pile przy ul. Bydgoskiej 115 odbędzie się znakowanie rowerów w ramach sługi WIBEROO- Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa stanowi część projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń- rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji.

Okres od kwietnia do października to czas kiedy na naszych ścieżkach rowerowych, chodnikach i drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Rower to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, dojazd do pracy czy przyjemna forma aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać aby w trosce o bezpieczeństwo własne zadbać o swój pojazd. Ważne aby znajdował się we właściwym stanie technicznym i po zakończonej jeździe został prawidłowo zabezpieczony. W tym celu możemy użyć blokady lub dodatkowo zabezpieczyć go poprzez oznakowanie.

Usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower polega na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiając właścicielowi roweru dostęp do danych w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony przez stronę www.wiberoo.pl

Do rejestracji i znakowania roweru potrzebny jest:

– dowód własności roweru

– numer pesel właściciela

– dane kontaktowe w postaci numeru telefonu i adresu e-mail właściciela

Terminy znakowania rowerów przed budynkiem  Komendy Powiatowej Policji w Pile przy ul. Bydgoskiej 115:
20.07.2021r. godz. 9:00-12:00
26.07.2021r. godz. 11:00- 14:00
29.07.2021r. godz. 9:00-12:00

KPP w Pile