Zaproszenie na wspólne sprzątanie

zaproszenie_na_sprzatanie

Klub Dobrego Klimatu wraz ze spółką Altvater Piła zapraszają pilan na sprzątanie terenów nadrzecznych wzdłuż ulicy Dąbrowskiego, niedaleko powstającej skateplazy, w najbliższą sobotę 24 kwietnia o godz. 14.00.

KDK zamierza raz w miesiącu sprzątać przyrodniczo cenny lub po prostu zaniedbany teren w Pile. Początek akcji już w najbliższą sobotę, kolejne będą prowadzone systematycznie aż do września.

– W ubiegłym roku udało nam się przeprowadzić kilka takich akcji. Tylko z rezerwatu nietoperzy usunęliśmy ponad 10 ton odpadów, udowadniając, że razem można skuteczniej działać dla środowiska – informuje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. – Tym razem, na rozpoczęcie cyklu wydarzeń, zapraszamy do wspólnego sprzątania terenów nadrzecznych wzdłuż ulicy Dąbrowskiego.

– Niestety zaśmieconych miejsc w Pile nie brakuje i obawiam się, że przez cały sezon będziemy mieli pełne ręce roboty. Wszystkich, którzy troszczą się o przyrodę i chcą żyć w czystym otoczeniu, zapraszam do wspólnego sprzątania nie tylko podczas sobotniej akcji, ale i wszystkich następnych – zachęca Marta Miciak, reprezentująca pilską Fundację Współdzielnia.

Firma Altvater podstawi kontener, zapewni worki na śmieci i rękawiczki. Weźmie również na siebie zagospodarowanie odpadów.

Zbiórka na parkingu przy restauracji Molino 24 kwietnia o godz. 14.00.

Serdecznie zapraszamy!

Zuzanna Błaszczyk-Koniecko
Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku Altvater Piła Sp. z o.o.