Zarząd Victorii Piła spotkał się z kibicami speedway’a

8 lutego w Pubie Classic, zarząd Victorii Piła w osobach Tomasza Sotera, prezesa zarządu i Tomasza Żentkowskiego, wiceprezesa zarządu oraz menagera pilskiej drużyny spotkali się z kibicami. Niedzielne spotkanie było okazją żeby porozmawiać na temat okresu transferowego i wyjaśnić wszystkie pojawiające się w związku z tym wątpliwości.

Kibice pytali również o przygotowania do sezonu drużyny Polonii Piła, o sparingi i sytuacje finansową klubu. Na spotkaniu obecny również Patryk Dolny, który w tym sezonie będzie zdobywał ponownie punkty dla pilskiego klubu.

Na początku spotkania Tomasz Żentkowski, przedstawił zebranym gościom skład zespołu oraz dokonał krótkiej charakterystyki zakontraktowanych żużlowców. Jak zapowiedział, w przeciągu tygodnia poznamy jeszcze nazwisko juniora, który dołączy do zespołu. Menager zapowiedział również, że klub nadal w tym sezonie będzie funkcjonował pod nazwą KŻ Victoria Piła, ale w lidze drużyna wystartuje pod nazwą Polonia Piła, co na pewno ucieszy kibiców, a prezentacja całego zespołu zaplanowana jest na 14 marca w Auditorium Maximum PWSZ . W tym czasie zespół ma się pojawić w Pile na zgrupowaniu. Nie zabraknie również sparingów.

– Jestem po rozmowie z Startem Gniezno, pojedziemy mecz i rewanż. Być może do Piły zawita zespół Lokomotiv Daugavpils i Stal Gorzów w krajowym składzie – mówi Tomek Żentkowski.

W tym roku obchodzony jest jubileusz 30-lecia startów Piotra Śwista na torach żużlowych i jak można było usłyszeć zapowiadany jest dla niego turniej jubileuszowy być może połączony z Memoriałem śp. Wiesława Rutkowskiego.

Nie mogło na spotkaniu zabraknąć pytania na temat podpisanej umowy na dzierżawę stadionu przy ul. Bydgoskiej. Zarząd zapewnił kibiców, że skoro klub ma płacić 300 tys. to będzie też wiele wymagać od drugiej strony.Wspomniano, że opłata za korzystanie z obiektu będzie dokonania w ratach w drugiej części sezonu.

Klub szuka również osób funkcyjnych (chronometrażysta, wirażowi). Osoby zainteresowane są proszone o kontakt mailowy z klubem do wtorku 10 lutego.

Zadowolony z powrotu do Piły jest wychowanek Polonii Piła, Patryk Dolny. – Nie tylko emocjonalnie jestem związany z tym miastem, ale również mam sponsorów z Piły i okolic, którzy mi też pomagali jak jeździłem we Wrocławiu. W niższej lidze chcę się odbudować i już, jako senior podnosić nadal swoje umiejętności. Na daną chwilę jest dobrze, przygotowania trwają i oby szybko wyjechać na tor – mówił Patryk Dolny.

Wydawać się może, że takie spotkania potrzebne są nie tylko kibicom, którzy w trakcie zimy tęsknią za rywalizacją na żużlowym torze, ale również zarządowi klubu, który może wsłuchać się w ich głos.

Sebastian Daukszewicz

zarzad_victorii_spotkal_sie10

zarzad_victorii_spotkal_sie24 zarzad_victorii_spotkal_sie11 zarzad_victorii_spotkal_sie12 zarzad_victorii_spotkal_sie13 zarzad_victorii_spotkal_sie14 zarzad_victorii_spotkal_sie15 zarzad_victorii_spotkal_sie16 zarzad_victorii_spotkal_sie17 zarzad_victorii_spotkal_sie18 zarzad_victorii_spotkal_sie19 zarzad_victorii_spotkal_sie20 zarzad_victorii_spotkal_sie21 zarzad_victorii_spotkal_sie22 zarzad_victorii_spotkal_sie23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *