Zarzucili pytaniami pilskiego policjanta

Spotkania z ciekawymi ludźmi są dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile najlepszym źródłem wiedzy o świecie. Uczą też odwagi, sztuki komunikacji i konwersacji. Tym razem gościem cyklu „100 pytań do…” był pan Andrzej Latosiński, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Odbywało się ono w ramach realizacji policyjnego programu edukacyjnego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Spotkania (w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI) prowadził przewodniczący samorządu uczniowskiego. Na początku uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację o pracy policji, a  nasz gość opowiedział o tym, jak został policjantem.

Uczniowskim pytaniom nie było końca. Dotyczyły różnych problemów. Uczniów ciekawiły policyjne akcje, poszukiwania przestępców i … mandaty. Najczęściej jednak uczniowie pytali o sprawy dotyczące ich bezpieczeństwa. Żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.

Spotkanie pokazało, że uczyć się można nie tylko przy tablicy. Może wśród uczniów SP nr 4 w Pile są przyszli policjanci?

red

zarzucili_pytaniami_pilskiego10

zarzucili_pytaniami_pilskiego12 zarzucili_pytaniami_pilskiego11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *