Zasilili szeregi pilskiej Komendy Powiatowej Policji

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się ślubowanie 46 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Będą oni pełnić służbę w jednostkach garnizonu wielkopolskiego, w tym dwóch policjantów zasili szeregi pilskiej Komendy Powiatowej Policji. Jednak zanim trafią do pracy na ulicach naszego powiatu, odbędą kurs w szkole policyjnej, gdzie będą zdobywać wiedzę i umiejętności.

W sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu  15 kwietnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 46 nowo przyjętych policjantów, w tym dwóch policjantów, którzy zasilą szeregi Komendy Powiatowej Policji w Pile. W uroczystości uczestniczył także Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli obecni przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Miasta Poznania, ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji i naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również wsparcia duchowego wielkopolskich policjantów – kapelana KWP w Poznaniu księdza prałata Stefana Komorowskiego.

Insp. Tomasz Trawiński życzył nowym policjantom wytrwałości. Przypomniał, że wypowiedziana rota ślubowania to zobowiązanie. Podziękował także rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości, prosząc tym samym o wsparcie młodych stróżów prawa na ich nowej, zawodowej drodze.

Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zbierania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

mł. asp. Anna Starzyńska
KPP Piła

zasilili_szeregi_policji00

zasilili_szeregi_policji03 zasilili_szeregi_policji01 zasilili_szeregi_policji02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *