Zatrzymani sklepowi złodzieje

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu ustalili trzech sprawców, którzy regularnie okradali market budowlany. Na „zakupy” sprawcy przyjeżdżali z sąsiedniej gminy. Dwóch z nich zatrzymali funkcjonariusze z Białośliwia, trzeci z mężczyzn trafił w ręce mundurowych z Kcyni. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

We wtorek, 23 lutego br. policjanci z Białośliwia zostali zawiadomieni o kradzieży narzędzi w jednym z marketów budowlanych. Okazało się, że na przełomie kilku dni sprawcy wracali do tego samego sklepu i kradli z niego niewielkie narzędzia budowlane m.in. kombinerki, śrubokręty, miarki. Straty oszacowano na kwotę blisko 600 zł.

Funkcjonariusze zebrali materiał w sprawie i dokładnie go analizując, w pewnym momencie wpadli na trop mężczyzn. Śledczy ustalili, że sprawcami są mieszkańcy gminy Szamocin. 24 lutego br. policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych. Dodatkowo ustalili, że trzecia osoba związana z przestępczym procederem aktualnie przebywa na terenie podległym KP Kcynia. Tego samego dnia 25-latek trafił w ręce tamtejszych funkcjonariuszy. Część skradzionego mienia została odzyskana.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Szamocin w wieku od 25 do 30 lat. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

zatrzymani_sklepowi1_01

zatrzymani_sklepowi1_03 zatrzymani_sklepowi1_02