Zatrzymani z narkotykami

 
Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku, jednostek podległych i Wydziału Kryminalnego doprowadziły do zatrzymania narkotykowego dilera.

31 sierpnia br. policjanci z Posterunku w Łobżenicy udali się do jednej z miejscowości w gminie Białośliwie. Mężczyzna, który był w towarzystwie kolegi,chciał zgłosić funkcjonariuszom utratę elektronarzędzi. Podczas rozmowy na temat okoliczności zdarzenia policjanci zwrócili uwagę na chaotyczne wypowiedzi mężczyzn oraz ich nadpobudliwe zachowanie. Policjanci podejrzewając, że osoby te mogą być pod wpływem oraz posiadać narkotyki postanowili to sprawdzić.

Zabronione substancje funkcjnariusze znaleźli przy 22-latku oraz podczas przeszukania mieszkania 21-latka, który zgłosił interwencję. Podczas prowadoznych czynności policjanci ustalili również, że po terenie gminy Białośliwie porusza się samochód, którego kierujący rozprowadza narkotyki.

Policjanci z Posterunku Policji z Wysokiej oraz Wydziału Kryminalnego wspólnie zatrzymali do kontroli drogowej wytypowany samochód m-ki Honda. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszał się 21-latek z Bydgoszczy, ujawniono worek próżniowy z blisko 50 gramami marihuany.

Wszyscy zatrzymani trafili po policyjnego aresztu. Sprawą zajeli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania zabronionych substancji. Mieszkaniec Bydgoszczy dodatkowo odpowie za udzielenie w okresie wakacyjnym 21-latkowi z gminy Białośliwie blisko pół kilograma narkotyków o wartości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Za przestępstwo udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

zatrzymani_z_narkotykami1_01

zatrzymani_z_narkotykami1_03 zatrzymani_z_narkotykami1_02