„Zatrzymany przez wałeckich policjantów oszust trafił do aresztu”

zatrzymany_przez_waleckich

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego wałeckiej komendy ustalili i zatrzymali oszusta, który w sumie dopuścił się kilkudziesięciu czynów. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli także narkotyki. Dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

18 letni sprawca nie krył zaskoczenia, kiedy do jego mieszkania zastukali policjanci. Mężczyzna od 2019 roku oszukał poprzez internet w sumie kilkadziesiąt osób na terenie całej Polski. Sprawca posługując się w większości nie swoimi danymi personalnymi logował się na internetowym portalu aukcyjnym oferując do sprzedaży różne rzeczy, między innymi obuwie, odzież.

Jego klienci nigdy towaru nie otrzymali, natomiast oszust gromadził wpłacane pieniądze. W wyniku intensywnej pracy śledczych, sprawca wpadł, podczas ostatniej aktywności w internecie.

Podejrzany usłyszał zarzuty, dotyczące oszustw internetowych do których przyznał się. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. W mieszkaniu sprawcy policjanci znaleźli i zabezpieczyli także niewielkie ilości narkotyków.

Dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec 18 letniego sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione czyny może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Wałcz