Zawody modeli szybowców swobodnie latających z cyklu „Piła Cup 2016”

W niedzielę, 22 maja 2016, po raz kolejny pilskie lotnisko sportowe stało się areną zmagań modelarzy. Piękna, słoneczna, pogoda zapowiadała udane loty modelami szybowców swobodnie latających. Osiemnastu modelarzy w wieku od 9 do 65 lat przystąpiło do rywalizacji, licząc na wygraną, albo przynajmniej na miłe spędzenie czasu.

Było sporo udanych lotów, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia co zwycięzcy. Wskutek gwałtownych porywów wiatru, cztery modele uległy rozbiciu podczas startu.
Zdarzyły się również loty „zbyt dobre”, co w trzech wypadkach zakończyło się ucieczką modeli, niesionych przez silne prądy termiczne.

Podczas zawodów, modelom szybowców na niebie towarzyszyli tacy doskonali „lotnicy” jak bociany, a także „prawdziwy” szybowiec z pilotem na pokładzie.

Ci, którym nie poszło najlepiej w tej edycji cyklu „Piła Cup 2016” mogą jeszcze odrobić straty startując w kolejnych i za razem ostatnich zawodach, które odbędą się 12 czerwca.

Organizatorzy cyklu mają nadzieję, że z zawodów na zawody będzie rosła ilość startujących, ale również że będzie przybywało widzów tego pięknego sportu.

Zwycięzcy zawodów 22/05/2016:

1. Kacper Grabski
2. Eryk Bejger
3. Krzysztof Knapek

Klasyfikacja generalna po 2 turach zawodów:

1. Zenon Mokras
2. Ryszard Lewandowski
3. Krzysztof Knapek

Jacek Wieczorek
(Pilski Klub Modelarzy Lotniczych)

zawody_modeli_szybowcow00

zawody_modeli_szybowcow13 zawody_modeli_szybowcow01 zawody_modeli_szybowcow02 zawody_modeli_szybowcow03 zawody_modeli_szybowcow04 zawody_modeli_szybowcow05 zawody_modeli_szybowcow06 zawody_modeli_szybowcow07 zawody_modeli_szybowcow08 zawody_modeli_szybowcow09 zawody_modeli_szybowcow10 zawody_modeli_szybowcow11 zawody_modeli_szybowcow12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *