Zbieranie zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” przedłużone do 13 maja!

zbieranie_zgloszen_do_edycji

Przed aktywnymi mieszkańcami i organizacjami społecznymi województwa wielkopolskiego pojawiła się dodatkowa szansa na zgłoszenie pomysłów na inicjatywy społeczne. Termin zbierania zgłoszeń do VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” został przedłużony do 13 maja.

Zgłoś swój pomysł do 13 maja 2019 roku!

„Decydujesz, pomagamy” to program wspierający lokalne społeczności poprzez finansowanie inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. W każdym z mikroregionów grantami w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych narodzone zostaną najciekawsze i według mieszkańców najpotrzebniejsze dla danego regionu inicjatywy. Formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie wwww.tesco.pl/pomagamy aktywny będzie do 13 maja 2019 roku, do godz. 17.00.

Mieszkańcy mikroregionów, organizacje pozarządowe, spółdzielni socjalne czy instytucje publiczne mają szansę na realizację własnych projektów. Mogą one dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.

Wsparcie na wielu płaszczyznach

– Dzięki udziałowi w programie „Decydujesz, pomagamy” udało nam się zainteresować lokalną społeczność w różnym wieku problematyką związaną z zapobieganiem chorób nowotworowych. Chcemy podkreślić jak ważna jest profilaktyka oraz dobra diagnostyka w leczeniu raka piersi. Dodatkowo zorganizowaliśmy warsztaty z psychologiem, które pomogły w radzeniu sobie ze stresem związanym z  negatywnymi skutkami choroby. – mówi lider projektu „Razem z Amazonkami”, zdobywczyni II miejsca w V edycji programu, w mikroregionie 125.

Od 2016 roku odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie ponad 26 mln głosów.  Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło  4 450 000 zł na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy