Zbyszko Company oficjalnie już z działką pod inwestycję w Pile

Firma Zbyszko Company Sp. z o.o., wiodący producent wody mineralnej oraz napojów, w tym w 100% naturalnych napojów z linii Veroni Active, Veroni LIFE oraz ROKO Lemoniady, wybuduje w pilskiej strefie przemysłowej swój kolejny zakład. 10 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miasta Piły odbyło się odczytanie i podpisanie aktu notarialnego sprzedanych w drodze przetargu działek przy ul. Młodych w Pile: nr 66/9, obręb 35 o powierzchni 1,7632 ha oraz nr 66/10, obręb 35 o powierzchni 1,6649 ha. Za te dwie działki, na których powstanie nowy zakład Zbigniewa Bojanowicza firma zapłaciła ponad 1,6 mln zł. Budowa ma ruszyć w maju 2019 r., a produkcja w marcu 2020 r. Docelowe zatrudnienie znajdzie w niej ponad 100 osób.

– Nie ukrywam, że wcześniej miało miejsce rozpoznanie terenu. Chcieliśmy zlokalizować inwestycję wokół (ok. 30 km) Złotowa. Zwiedzaliśmy różne działki inwestycyjne w tym rejonie, były rozmowy z władzami miast, które to gminy były odpowiednio jak i nie odpowiednio przygotowane pod naszą przyszłą inwestycje. Bardzo zwracaliśmy uwagę na dojazd –czy drogi nie prowadzą przez osiedla, przez domki jednorodzinne. Dziś mieszkańcy chcą inwestora, ale jak się wpuszcza ruch transportowy wokół ich domostwa, to im to przeszkadza. Po poszukiwaniach stwierdziliśmy, że Piła jest tym najbardziej odpowiednim miejscem dla naszej inwestycji. Miasto ma wiele zalet np. uczelnie wyższe, kadrę techniczną, infrastrukturę. Jest też przychylność władz miasta, z czego bardzo się cieszymy – mówi Zbigniew Bojanowicz, prezes zarządu spółek Zbyszko Company i Zbyszko Bojanowicz.

Firma Zbyszko posiada dwa zakłady – w Radomiu i Białobrzegach. Teraz pora na trzeci zakład o standardach światowych w naszym mieście. Inwestycja w Pile przy ul. Młodych ma rozpocząć się w maju 2019 roku, a produkcja w nowoczesnym zakładzie powinna ruszyć w marcu 2020 roku.

– W Pile powstanie zakład biurowo – produkcyjno – magazynowy wód mineralnych i napojów. Zakład, który powstanie będzie nowoczesny, bardzo wydajny technicznie (trzy linie technologiczne), produkujący sto tysięcy półtoralitrowych butelek napojów na godzinę. Zakład powstanie na bazie tego radomskiego, który powstał w 2014 roku z tą samą technologią. Budowę zakładu w Pile chcemy rozpocząć w maju 2019 r. W grudniu 2019 r. chcemy montować urządzenia techniczne, tak aby w marcu 2020 roku rozpocząć produkcję. Docelowo w ciągu roku zakład wyprodukuje 300 milionów butelek napojów. Jeśli chodzi o zatrudnienie, będzie ono odbywać się etapami. Zaczynamy od dyrektora zakładu, już od marca – kwietnia 2019 r., który będzie koordynatorem od poszukiwania zespołu, który będzie przeszkolony w Radomiu. W pierwszym etapie zatrudnimy 60 osób. Docelowo zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób, pracujących systemem trzyzmianowym – dodaje Zbigniew Bojanowicz.

Firma ZBYSZKO Company jest obecna na rynku od 25 lat. W portfolio marki znajdziemy wysokiej klasy wody mineralne Veroni Mineral, napoje gazowane z dobrze wszystkim znanej serii Zbyszko 3 owoce, napoje niegazowane ROKO oraz nowe produkty skierowane do osób aktywnych fizycznie i umysłowo z linii Veroni Active – naturalne napoje energetyczne, izotoniczne oraz wody funkcjonale i witaminowe.

Tekst i Foto: Sebastian Daukszewicz
fot. Zbyszko Company S.A.

zbyszko_kompany00

zbyszko_kompany22 zbyszko_kompany01 zbyszko_kompany02 zbyszko_kompany03 zbyszko_kompany04 zbyszko_kompany05 zbyszko_kompany06 zbyszko_kompany07 zbyszko_kompany08 zbyszko_kompany09 zbyszko_kompany10 zbyszko_kompany11 zbyszko_kompany12 zbyszko_kompany13 zbyszko_kompany14 zbyszko_kompany15 zbyszko_kompany16 zbyszko_kompany17 zbyszko_kompany18 zbyszko_kompany19 zbyszko_kompany20 zbyszko_kompany21