Zderzenie w Chodzieży

Kilkanaście minut przed południem, w niedzielę 2 kwietnia 2017 roku, na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z Notecką w Chodzieży miał miejsce wypadek samochodowy.

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży zadysponował 2 zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Chodzieży oraz pogotowie ratunkowe i Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz VW Caddy) zderzyły się czołowo i blokują skrzyżowanie drogi. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana (była przytomna i o własnych siłach wyszła z pojazdu).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz kierowaniu ruchem drogowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pozostałych służb tj. Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policji, poszkodowaną osobę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanego do Szpitala Powiatowego w Chodzieży. Dalsze działania polegały na sorpcji rozlanego paliwa i płynów eksploatacyjnych oraz zabezpieczaniu miejsca zdarzenia wspólnie z Policją.

W działaniach trwających prawie 2 godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (7 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum JRG

zderzenie_w_chodziezy00

zderzenie_w_chodziezy01