Zdrowie na Dzień Kobiet

15 marca odbyła się w Mirosławcu akcja profilaktyczna „Zdrowie na Dzień Kobiet”. Z okazji przypadającego w marcu Dnia Kobiet, władze Mirosławca postanowiły podarować kobietom najcenniejszy dar, jakim jest zdrowie. Wspólnie ze 107 Szpitalem Wojskowym zostały zorganizowane bezpłatne badania cytologiczne, pomiaru ciśnienia oraz cukru we krwi.

 

Przerażający jest fakt, że większość pań, które skorzystały z badań cytologicznych, nie robiło ich kilka lub kilkanaście lat. U kilku z pań wykryto potrzebę konsultacji diabetologicznej i kardiologicznej. Pacjentki zostały od razu objęte opieką poradni szpitala.

 

Akcja nie udałaby się bez wsparcia Oliwii Wajdner (Beauty Room kosmetolog Oliwia Wajdner), która udostępniła medyczne łóżko na badania. Serdecznie dziękujemy! Ogromne podziękowania za wsparcie akcji należą się także dla Ośrodka Kultury.

 

Badajmy się!

 

Nowe pojemniki na odzież

Na terenie Gminy pojawiły się nowe, spersonalizowane pojemniki na zużytą odzież firmy MAJK TEXTILE. Pojemniki zostały rozmieszczone na terenie miasta w miejscach, gdzie stały poprzedniej pojemniki oraz w kilku całkiem nowych lokalizacjach np. na ul. Spacerowej, Zamkowej czy na Osiedlu Ptasim. Pojemniki pojawiły się również na wioskach.  Można tam wrzucać zarówno ubrania, jak i pościel, ręczniki, pluszowe zabawki i buty, zasłony i firanki, paski, torebki, nakrycia głowy.

Firma, która jest właścicielem pojemników zebraną odzież w dobrym stanie dostarcza bezpośrednio do takich państw jak Kenia, Togo, Nigeria, RPA, Pakistan oraz Indie.

 

Pozostałe ubrania, nienadające się do ponownego użycia,  po posortowaniu są czyszczone i przetwarzane na włókna wielokrotnego użytku. Następnie ubrania są zazwyczaj rozdrabniane, aby ułatwić przędzenie włókien w nową przędzę lub tkaninę . Włókna pochodzące z recyklingu można wykorzystać do stworzenia różnorodnych produktów, w zależności od jakości włókien.

Zachęcamy do korzystania!

 

Kamila Borowiec
Urząd Miejski w Mirosławcu