Zgłoś kandydatów do nagrody „SYRIUSZE 2019”

Organy administracji publicznej, organizacje pozarządowe, organizacje samorządu gospodarczego, podmioty gospodarcze oraz szkoły i uczelnie wyższe działające na terenie miasta Piły mogą składać wnioski o przyznanie nagród prezydenta Piły „SYRIUSZE 2019” za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe w kategoriach: Kultura, Sport, Osobowość, Wydarzenie, Biznes, Lokalna społeczność. Uroczysta Gala odbędzie się 29 lutego 2020 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Przyznana zostanie również nagroda Prezydenta Miasta Piły – Grand Prix. Jest to nagroda niesklasyfikowana w kategoriach, skierowana do osoby, organizacji lub podmiotu za wybitne osiągnięcia lub całokształt twórczości.

– Oczywiście Gala będzie. Cytując klasyka: tym Państwu się to należy. Chcemy pokazać jak ogromny potencjał tkwi wielu osobach, firmach, na co dzień nie zauważany. Szukamy tych, którzy o sobie nie umieją powiedzieć, że czynią wiele dobrego, bo uważają, że to jest coś zwykłego. Warto, aby ktoś ich z boku zauważył i ich zgłosił do tej nagrody. Myślałem, że po kilku edycjach będziemy mieć problem w szukaniu takich osób, a jak się okazuje nie mamy z tym kłopotu, bo pilanie są niezwykle aktywni w różnych dziedzinach życia – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wypełnione wnioski w kategoriach sport i kultura należy składać do 31 stycznia 2020 r. Kandydatów w pozostałych kategoriach (osobowość, wydarzenie, biznes, lokalna społeczność) można zgłaszać do 5 lutego 2020 r. Wnioski można składać osobiście w Biurze Prezydenta Miasta Piły, przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail syriusze@um.pila.pl lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Piły, Plac Staszica 10.

Sebastian Daukszewicz

zglos_kandydatow

zglos_kandydatow_02