Zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski w Wałczu

Od niedzieli, 11 stycznia, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu przebywa żużlowa reprezentacja Polski. Pierwsze zgrupowanie seniorów i juniorów poświęcone jest głównie treningowi ogólnorozwojowemu, stąd zajęcia w terenie: marszobiegi, jazda na rowerach górskich oraz zajęcia na siłowni i hali sportowej.

Opiekunami naszych reprezentantów są trenerzy Marek Cieślak i Rafał Dobrucki. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadził z nimi znany zawodnik MMA Mariusz Cieśliński – mistrz świata zawodowców Muay Thai.

– Jesteśmy tu od niedzieli i uważam, że była to dobra decyzja, żeby to miejsce wybrać. Obiekt fajny, mamy gdzie trenować. Szkoda, że pogoda nas nie rozpieszcza, ale na to nie mamy wpływu. Dziś deszcz nie padał i nie było silnego wiatru, dało się wybrać na rowery górskie wokół jeziora Raduń. Zawodnicy mają również okazję uczestniczyć w zajęciach z psychologiem, co na pewno im się przyda w czasie sezonu. Na zgrupowanie przybyło sześciu moich seniorów: Kasprzak, Hampel, Piotr Pawlicki, Musielak, Gomólski, Janowski oraz dziewięciu juniorów. Podczas sezonu może się okazać, że będzie więcej juniorów w kadrze seniorskiej, niż seniorów. My w tym sezonie z reprezentacją chcemy robić jak najlepszy żużel, a wynik przyjdzie sam – mówi Marek Cieślak, trener kadry seniorów.

Krzysztof Kasprzak na zgrupowanie reprezentacji w Wałczu przyjechał prosto z Balu Mistrzów Sportu. Wicemistrz świata na żużlu zajął dobre 8. miejsce w 80. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

– Fajna impreza i duże przeżycie. Po tak udanym sezonie, jaki miałem, sukces w Plebiscycie Przeglądu Sportowego bardzo cieszy, tym bardziej że mieliśmy rok olimpijski. Moim marzeniem było znalezienie się w tej dziesiątce sportowców, i to się udało. W Wałczu jest super. Dobre tereny do treningu, dobre jedzenie i trener daje ostro w kość, abyśmy byli dobrze przygotowani do sezonu. Nas, seniorów, jest tylko sześciu, reszta to juniorzy. Wraz z Jarkiem Hampelem jesteśmy najstarsi w tej ekipie, dlatego musimy tym młodszym dawać dobry przykład i też ostro pracować nad swoją formą – mówi Krzysztof Kasprzak (zawodnik klubu Stal Gorzów).

Żużlowa kadra Polski seniorów i młodzieżowców kolejne zgrupowanie odbędzie Szklarskiej Porębie od 8-14 lutego.

Sebastian Daukszewicz

zgrupowanie_zuzlowej10

zgrupowanie_zuzlowej41 zgrupowanie_zuzlowej11 zgrupowanie_zuzlowej12 zgrupowanie_zuzlowej13 zgrupowanie_zuzlowej14 zgrupowanie_zuzlowej15 zgrupowanie_zuzlowej16 zgrupowanie_zuzlowej17 zgrupowanie_zuzlowej18 zgrupowanie_zuzlowej19 zgrupowanie_zuzlowej20 zgrupowanie_zuzlowej21 zgrupowanie_zuzlowej22 zgrupowanie_zuzlowej23 zgrupowanie_zuzlowej24 zgrupowanie_zuzlowej25 zgrupowanie_zuzlowej26 zgrupowanie_zuzlowej27 zgrupowanie_zuzlowej28 zgrupowanie_zuzlowej29 zgrupowanie_zuzlowej30 zgrupowanie_zuzlowej31 zgrupowanie_zuzlowej32 zgrupowanie_zuzlowej33 zgrupowanie_zuzlowej34 zgrupowanie_zuzlowej35 zgrupowanie_zuzlowej36 zgrupowanie_zuzlowej37 zgrupowanie_zuzlowej38 zgrupowanie_zuzlowej39 zgrupowanie_zuzlowej40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *