Złodziej sklepowy w rękach pilskich policjantów

zlodziej_sklepowy_w_rekach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 25-letniego mieszkańca Chodzieży. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże różnego rodzaju produktów kosmetycznych z drogerii na terenie Piły. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad pół tys. złotych. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że na początku października br. w Pile na terenie jednej z drogerii doszło do kradzieży. Łupem amatora cudzego mienia padły różnego rodzaju produkty kosmetyczne. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad pół tysiąca złotych. W związku z tym, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia.

Kryminalni zebrali materiał w sprawie i dokładnie analizując, w pewnym momencie wpadli na trop złodzieja. Śledczy ustalili, że sprawcą kradzieży jest prawdopodobnie 25-letni mieszkaniec Chodzieży. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i przystąpili do realizacji. 17 października br. policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w mieszkaniu na terenie Chodzieży. Przyznał się do kradzieży kosmetyków i oświadczył, że przyjechał właśnie do Piły, ponieważ nikt tutaj go nie zna, a skradzione kosmetyki sprzedał.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary w areszcie za wcześniej popełnione kradzieże sklepowe. Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Chodzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. wspolczesna.pl