Złotów. „Bezpieczne ferie” spotkanie z policjantami

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? – te kwestie poruszane były podczas ostatnich spotkań z dziećmi i młodzieżą które inicjowane były przez funkcjonariuszy złotowskiej jednostki przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2024” funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie i podstawowych zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wszystko po to, by podczas zimowego wypoczynku bezpiecznie odpoczywać.

 

Przed rozpoczęciem ferii zimowych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie spotykają się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu złotowskiego. Spotkania profilaktyczno-edukacyjne mają służyć przypomnieniu podstawowych zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz zagrożeniach jakie mogą pojawić się w trakcie ferii.

 

Mundurowi skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

 

NA spotkaniu przypomniano także, jak właściwie powiadamiać służby ratunkowe oraz jak  się zachować gdy jest się świadkiem zdarzenia. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

 

Nie brakowało pytań i wspólnych zdjęć. Już teraz życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *