Złotów. Debata z Seniorami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złotów. Debata z Seniorami

  23 maja odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Złotowie, w której udział wzięli członkowie Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów.

  W sali Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie odbyła się Debata społeczna, z członkami Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów, w której udział wzięło blisko sto osób.
  Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Złotowie insp. Robert Chwedczyk zwrócił uwagę, że pomimo wielu apeli i kampanii medialnych cały czas dochodzi do sytuacji, w których ofiarami są seniorzy, również z terenu powiatu złotowskiego.

  Prowadzący spotkanie, przedstawili zebranym sylwetki dzielnicowych miasta Złotowa. Każdy z uczestników spotkania otrzymał przygotowaną ulotkę z wizerunkiem i numerem kontaktowym do swojego dzielnicowego, co zapewne ułatwi nawiązanie bezpośredniego kontaktu.

  Funkcjonariusze w szerokim zakresie omówili zasady i metody działania oszustów. Udzielili cennych wskazówek jak chronić się przed działaniem przestępców. Podczas spotkania przytoczono przypadki oszustw na seniorach z powiatu złotowskiego, którzy padli ofiarami przebiegłych przestępców zarówno metodą na wnuczka jak i poprzez fałszywe wiadomości SMS.

  Przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz zachowania w miejscach publicznych czy w kontaktach z nieznajomymi.
  Zaangażowanie oraz pytania kierowane do funkcjonariuszy przez seniorów, świadczyć mogą o tym że po dwuletnim czasie pandemii i brakiem możliwości organizowania tego typu spotkań, bezpośredni kontakt jest najlepszą formą.

  mł.asp. Damian Pachuc
  KPP Złotów

  zlotow_debata

  zlotow_debata_06 zlotow_debata_02 zlotow_debata_03 zlotow_debata_04 zlotow_debata_05