Złotów. Dwie kradzieże, pięciu zatrzymanych

zlotow_dwie_kradzieze

W ostatnim tygodniu maja oraz na początku czerwca doszło do kradzieży rowerów i motoroweru, z terenu prywatnych posesji. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego działania doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży oraz odzyskania mienia.

W ostatnich tygodniach na terenie Złotowa doszło do dwóch kradzieży mienia z terenu prywatnej posesji. Łupem złodziei padły m.in. rowery oraz motorower.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 maja przed północą. Z terenu posesji przy ulicy Jeziornej skradzione zostały dwa rowery miejskie. Właścicielka wyceniła je na kwotę 900zł. Kobieta, stwierdziła, że skradzione rowery to jedyny środek transportu z odległej części miasta do centrum.

Niespełna 4 dni po zgłoszeniu, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwójkę mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży. Byli to mieszkańcy Złotowa w wieku 19 i 24 lata. Przeprowadzone przez policjantów czynności, doprowadziły do odzyskania skradzionych rowerów. Obaj złodzieje, usłyszeli już zarzut zaboru mienia, do którego się przyznali. Ponadto okazało się, że starszy przestępca, był poszukiwany do odbycia kary, w związku z tym został doprowadzony do Zakładu Karnego.

Do drugiej kradzieży doszło również w Złotowie, 6 czerwca tego roku w godzinach nocnych. Skradziony został motorower o wartości 1500zł. Również w tym przypadku przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzanych osób. Okazało się, trójka mieszkańców Złotowa w wieku 15,18 i 20 lat z terenu posesji w centrum miasta skradła pojazd, którym jeden ze sprawców wyjechał z miasta i porzucił na terenie gminy Złotów. Motorower został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Trzech złodziei usłyszało zarzut kradzieży. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów