Złotów. Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Górznie

Nadmierna prędkość przyczyniła się do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Górznie. Kierowca nie zapanował nad Tirem, zjechał z drogi i uderzył w budynek jednorodzinny. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23 w miejscowości Górzna. Kierujący pojazdem ciężarowym Mercedes, z naczepą, 32-letni mężczyzna, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego stracił panowanie nad zestawem pojazdów, zjechał z drogi i uderzył w budynek, w którym przebywała 4osobowa rodzina. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby. Kierowca tira był trzeźwy, o własnych siłach opuścił kabinę pojazdu. Mieszkańcy uszkodzonego budynku w chwili zdarzenia przebywali w drugiej jego części, nie doznali żadnych obrażeń.

Ruch na trasie Złotów – Jastrowie do czasu usunięcia uszkodzonego pojazdu przez sprzęt specjalistyczny, odbywał się objazdami.

To zdarzenie może być przykładem, że przy zmiennych warunkach atmosferycznych należy zachować szczególną ostrożność. Połączenie zmiennych warunków atmosferycznych, śliskiej nawierzchni, z nadmierną prędkością może skończyć się tragedią.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów

zlotow_groznie_wygladajace1_01

zlotow_groznie_wygladajace1_02