Złotów. Klucz do Wielkopolskich Zdrojów!

Złotów opracowuje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. To kluczowy dokument dla wizji „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”. Ma na celu poprawę efektywności energetycznej, ale także daje wielu podmiotom szansę ubiegania się w przyszłości o dofinansowania do zadań związanych właśnie z gospodarką niskoemisyjną.

– Jeśli ktoś planuje rozbudowę swoich instalacji, termomodernizację, założenie kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i planuje uzyskać na to dotacje z przeróżnych programów. Jak widzimy jest ich duża ilość, ale też są projekty, które są zapowiadane. To będzie w najbliższych latach duża tendencja, by stworzyć alternatywne źródła energii. Jeśli ktoś planuje tego typu modernizacje to ta inwestycja musi mieć oparcie w tym dokumencie, który aktualnie tworzymy. To ważny moment, by nie przespać tego zgłoszenia swoich zamierzeń. Lepiej wpisać to, choć są to może dalekosiężne plany, ale móc potem uzyskać dofinansowanie i podeprzeć się wpisem do tego strategicznego dla gminy dokumentu – mówi burmistrz Złotowa Adam Pulit.

Do końca września mieszkańców Złotowa odwiedzać będą ankieterzy, którzy będą pozyskiwać informacje na temat tego, jak zaopatrywane są w ciepło miejsca pracy, przedsiębiorstwa, ale i budynki prywatne. Wyniki pozwolą przygotować kompleksową strategię dla całego miasta. Ankieta jest również dostępna online.

– Zadanie to musimy zakończyć do końca roku, mamy podpisaną umowę z firmą. Najważniejsze jest w tej chwili zebranie danych z terenu. Informacje są dostępne na naszych stronach internetowych. Cała ankieta również dostępna jest online. To zaledwie kilka minut, które trzeba poświęcić, by zapewnić sobie w przyszłości możliwość uzyskania dofinansowania na planowane modernizacje – dodaje Adam Pulit.

Więcej informacji na stronie www.zlotow.pl

UM Złotów

zlotow_klucz

zlotow_klucz_02