Złotów. Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany

zlotow_kolejny

Funkcjonariusze ze złotowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Forda, który popełnił wykroczenia drogowe. Próbował zmylić policjantów, gdyż był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowanie pojazdami oraz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie teraz za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

W ostatnim dniu lutego, funkcjonariusze złotowskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się na terenie gminy Złotów. W trakcie obserwacji ruchu w miejscowości Nowa Święta, zauważyli osobowego Forda, który poruszał się bez włączonych świateł. Gdy auto zbliżyło się, mundurowi zauważyli, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionymi wykroczeniami przez kierowcę, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ten jednak zjechał z drogi na teren pobliskiej posesji. Funkcjonariusze którzy niezwłocznie udali się pojazdem, zauważyli wysiadającego z pojazdu mężczyznę, który szybkim krokiem podszedł do osób stojących na podwórku i naprawiających sprzęt rolniczy.

Kierowca Forda który chwilę wcześniej kierował, samochodem próbował w mało logiczny sposób tłumaczyć co robi na tej posesji. W trakcie rozmowy, Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Sprawdzenie stanu trzeźwości oraz uprawnień do kierowania, wyjaśniło powód takiego zachowania.

Okazało się, że 44 letni mieszkaniec gm. Złotów, w ubiegłym roku kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. W związku z tym posiada również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przeprowadzone w trakcie kontroli drogowej badanie stanu trzeźwości, wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia drogowe, ale także za niestosowanie się do postanowienia Sądu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Damian Pachuc
KPP Złotów