Złotów. Konferencja metodyczna

Policjanci złotowskiej komendy przy wsparciu Urzędu Miasta Złotów i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złotowie zorganizowali konferencję metodyczną, której tematem były nowe zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży. Temat i problematykę przybliżył i szczegółowo omówił dr hab. prof. Mariusz Jędrzejko z Fundacji Bonum Humanum.

27 września w sali Złotowskiego Domu Kultury w Złotowie, odbyła się konferencja metodyczna zorganizowana przy wsparciu Urzędu Miasta Zlotów oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to już drugie spotkanie w którym udział wzięli specjaliści z fundacji Bonum Humanum. Tym razem tematem spotkania były zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży, szczególnie w odniesieniu do czasu po pandemii i uzależnień od telefonów i komputerów.

Głównym prelegentem był znany medialnie dr hab. prof. Mariusz Jędrzejko, który w merytoryczny sposób omówił i przedstawił problem uzależnień nowego typu i związanych z tym zagrożeń. Przybliżył metody i sposoby skutecznego postępowania z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od telefonów i komputerów.

W spotkaniu udział wzięli pedagodzy, przedstawiciele placówek szkolnych, kuratorzy, pracownicy MOPS, psychologowie i terapeuci z powiatu złotowskiego, którzy otrzymali certyfikat z zakresu szkolenia.

Liczne pytania do prowadzącego w przerwie oraz po konferencji pokazały jak ważny temat został poruszony oraz wskazano kolejne, które wymagają zgłębienia wiedzy i rozszerzenia na kolejnym zaplanowanym już spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w szkoleniu, mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie we właściwy sposób wykorzystana w pracy z dziećmi i młodzieżą.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów

zlotow_konferencja001

zlotow_konferencja002 zlotow_konferencja003 zlotow_konferencja004 zlotow_konferencja005