Złotów. Nietrzeźwy kierowca aresztowany

zlotow_nietrzezwy

Kierował w stanie nietrzeźwości i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 40 letni mieszkaniec gminy Złotów, zatrzymany został do kontroli drogowej, kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za stwarzanie realnego zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 27 lipca,  na wniosek Policji i Prokuratora, decyzją Sądu w Złotowie, tymczasowo aresztowany został 40 letni mieszkaniec gm. Złotów, który nie stosował się do postanowień Sądu i po raz kolejny kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna na przełomie czerwca i lipca br., był kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej. Za każdym razem przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazywało w jego organizmie alkohol. O jednym z zatrzymań, pisaliśmy na początku lipca

Do kolejnego zatrzymania doszło w miniony wtorek. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego tuż przed godziną 7 rano zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, za kierownicą którego siedział znany policjantom 40-latek zatrzymywany wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Kolejnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego zakazu. 40-latek tłumaczył policjantom, że musi pracować i dojeżdżać do pracy. Ponadto okazało się, że od 2018r posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Z uwagi na to, że był wielokrotnie zatrzymywany jako nietrzeźwy kierujący, nie stosował się do orzeczonych wcześniej środków karnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki wraz z Prokuratorem wystąpili z wnioskiem do Sądu o tymczasowe aresztowanie nieodpowiedzialnego kierowcy.

40-latek swym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, wobec czego Sędzia przychylił się do złożonego wniosku i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów