Złotów. Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ”

zlotow_podsumowanie

Alkohol i prędkości to główne przyczyny wypadków drogowych. Pomimo wielu działań profilaktycznych, kampanii medialnych oraz zwiększenia kwot mandatów, nadal zatrzymywani są kierowcy przekraczający prędkość. Prowadzone działania „Prędkość” mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony piątek (14.10) na terenie powiatu złotowskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, złotowskiej jednostki prowadzili działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierowców oraz sprawdzali czy posiadają zapięte pasy bezpieczeństwa. Do działań wykorzystany został sprzęt pomiarowy i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Skontrolowano łącznie 61 pojazdów, które poruszały się po drogach powiatu. W trakcie tego dnia policjanci ujawnili łącznie 34 wykroczenia, z czego 31 dotyczyło przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Największą liczbę wykroczeń, stanowiły przekroczenia w przedziale od 31 do 40 km/h, za co policjanci zgodnie z taryfikatorem, nakładali mandat w wysokości 800zł. Najbardziej rażącym wykroczeniem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W Lędyczku, 38 letni kierowca z Chojnic kierując busem jechał z prędkością 105km/h przy obowiązujących 50. Stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, a jego sprawą zajmie się Sąd.

Przypominamy, że już od dłuższego czasu obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów