Złotów. Policyjna akcja „Prędkość”

policyjna_akcja

68 skontrolowanych pojazdów, 22 przypadki przekroczeń prędkości, zatrzymane 5 praw jazdy to efekt zrealizowanej 23 kwietnia 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu złotowskiego.

Policyjna akcja skierowana była w szczególności do tych kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze złotowskiej „drogówki” szczególnym nadzorem objęli główne drogi naszego powiatu, a pracę ich wspomagały nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator, radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem tych działań było ujawnienie 22 przypadków przekroczenia prędkości, 5 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 68 pojazdów.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” będą prowadzone cykliczne w różnych częściach powiatu złotowskiego. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Nadmierna prędkość skutkująca brakiem czasu na właściwą reakcję w chwili zagrożenia, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych w skutkach.

Policjanci powiatu złotowskiego zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń i sygnalizowania miejsc, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, natomiast do wszystkich uczestników ruchu apelują o ostrożność na drodze.

KPP w Złotowie