Złotów. Sprawca przemocy domowej tymczasowo aresztowany. W mieszkaniu miał ukryte narkotyki

 

Policjanci ze Złotowa interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który od dłuższego czasu znęcał się fizyczni i psychicznie nad swoją partnerką. W mieszkaniu miał ukryte narkotyki, a wcześniej dokonał kradzieży rozbójniczej. Został zatrzymany, a sąd na wniosek śledczych i prokuratora zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

W pierwszym tygodniu lutego (6.02) policjanci ze złotowskiej jednostki zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do awantury pomiędzy kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zatrzymali agresywnego 28 latka, który wobec kobiety stosował przemoc fizyczną i psychiczną.

 

W trakcie dalszych czynności w miejscu interwencji, mundurowi w rzeczach mężczyzny, znaleźli klika woreczków strunowych z zawartością białej substancji. Po ich sprawdzeniu testerem, okazało się, że była to amfetamina o łącznej wadze blisko 200 gramów. Narkotyki zostały zabezpieczone do specjalistycznych badań, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

 

28 latek w kolejnych dniach, został przesłuchany. Okazało się, że posiadanie znacznej ilości narkotyków i znęcanie się fizyczne i psychiczne, to nie jedyne przestępstwa, których się dopuścił. Na początku roku w Złotowie, dokonał jeszcze kradzieży rozbójniczej.

 

W związku z tym, iż dopuścił się licznych przestępstw, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie, przychylił się do wniosku śledczych i Prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Za popełnione przestępstwa, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów