Złotów. Stan techniczny powodem kontroli drogowej

Policjanci ze złotowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy którego stan techniczny wskazywał na to że nie powinien być dopuszczony do ruchu. W związku z licznymi wykroczeniami jakich dopuścił się kierujący, sprawę skierowano do Sądu.

 

Policjanci podczas codziennych patroli sprawdzają prędkość pojazdów, oraz stan trzeźwości kierujących. Szczególną uwagę zwracają również na stan techniczny kontrolowanego pojazdu.

 

Tak też było w ubiegłym tygodniu (19.03), gdy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie przejazdu przez teren gminy Krajenka, zauważyli ciągnik rolniczy, którego stan techniczny wskazywał na to że nie powinien być dopuszczony do ruchu.

 

Traktor nie posiadał oświetlenia. Na tylnym podnośniku posiadał zamontowany obciążnik, a na kole przymocowane łańcuchy. Dodatkowo kierowca na podnośniku przednim przewoził niezabezpieczone worki.

 

Po sprawdzeniu pojazdu w systemie okazało się, że nie był zarejestrowany. Nie posiadał również przeglądu i ubezpieczenia tym samym nie powinien być dopuszczony do ruchu.

 

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że 50-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z licznymi uchybieniami i wykroczeniami kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego sporządzeniem przez policjantów wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Złotowie.

 

Apelujemy by przed wyjazdem na drogę publiczną zadbać o stan techniczny swojego pojazdu, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów