Złotów. Starosta gościł delegację z zaprzyjaźnionego miasta Gifhorn | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Złotów. Starosta gościł delegację z zaprzyjaźnionego miasta Gifhorn

  Starosta złotowski Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć, sekretarz powiatu Beata Piechowska oraz skarbnik powiatu Grzegorz Piękoś wzięli udział w spotkaniu z członkami „Heimatkreis Flatow” z przewodniczącym Rolf-Peter Wachholz z partnerskiego miasta Gifhorn.

  Starosta Ryszard Goławski wyraził zadowolenie z kolejnego już spotkania z niemiecką delegacją z Gifhorn. Tym razem Złotowszczyznę wizytuje delegacja z „Heimatkreis Flatow”. Starosta omówił realizowane przez samorząd powiatu złotowskiego liczne i znaczące dla lokalnej społeczności, wielomilionowe inwestycje. Dyskutowano także na temat przyszłorocznych obchodów związanych z jubileuszem 20.lecia współpracy powiatu złotowskiego z powiatem Gifhorn. Poruszono temat sytuacji ekonomiczno – politycznej w Europie.

  W drugiej części spotkania wzięli udział: burmistrz Złotowa Adam Pulit oraz jego zastępca Małgorzata Chołodowska. Samorządowcy zaprosili delegację do zwiedzania niedawno oddanej do użytku zmodernizowanej, zabytkowej kaplicy przy ul. Staszica w Złotowie.

  (ab)
  zlotow-powiat.pl

  zlotow_starosta001

  zlotow_starosta002