Złotów. Sztandar i nowa remiza dla OSP Śmiardowo Krajeńskie

15 czerwca br. odbył się uroczysty apel związany z przekazaniem nadanego sztandaru dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiaradowie Krajeńskim, gmina Krajenka.  Uroczystość była także połączona z obchodami Gminnego Dnia Strażaka oraz zakończeniem inwestycji związanej z oddaniem do użytkowania nowo wybudowanego zaplecza garażowego dla jednostki OSP. 

 

Liczne grono zaproszonych gości, wśród których byli m.in. parlamentarzyści na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, struktur Związku OSP RP poszczególnych szczebli, lokalnych instytucji, służb i jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Krajenka a także licznie zebrani mieszkańcy i sympatycy strażackiej służby byli świadkami niezwykle doniosłej uroczystości, w trakcie której zgodnie ze strażackim ceremoniałem dokonano przekazania sztandaru, a także wręczono szereg odznaczeń, wyróżnień i podziękowań za zaangażowanie na rzecz strażackiej służby i ochrony przeciwpożarowej.

 

W uroczystościach uczestniczyli strażacy złotowskiej komendy PSP wraz z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztofem Olczakiem, który złożył w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacka Strużyńskiego serdeczne słowa uznania i podziękowania za ogromne zaangażowanie w strażacką wspólną służbę na rzecz lokalnej społeczności na terenie powiatu złotowskiego.

 

Opracował: zespół prasowy KP PSP Złotów
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Złotowie