Złotów. Wspólne patrole na wodzie

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wraz z Państwową Strażą Pożarną, pełnią służby na wodzie. W ich zadaniach jest sprawdzanie stanu trzeźwości pływających sprzętem wodnym, sprawdzanie obowiązkowego wyposażenia, a także działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

 

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie po raz kolejny wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, przez okres wakacyjny będą patrolować akweny wodne powiatu złotowskiego. Wspólne patrole strażaków i policjantów mają na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą, ale również edukację społeczeństwa na temat zagrożeń związanych ze strony wody.

 

Od początku wakacji na terenie powiatu złotowskiego funkcjonują obozy harcerskie, a także kolonie i półkolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają wszystkie służby.

 

Działania nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Funkcjonariusze, poprzez liczne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

 

Mundurowi zwracają również uwagę na osoby korzystające ze sprzętu pływającego, w tym obowiązkowego wyposażenia, a także stanu trzeźwości.

 

źródło i foto PSP Złotów