Złotów. Znaczna ilość narkotyków w piwnicy

zlotow_znaczna

Policjanci z Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki zatrzymali 36-latka. Podejrzewali go o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania, jego mieszkania i pomieszczeń piwnicznych zabezpieczyli blisko 700 gramów różnych narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podejrzewali , że 36-letni mieszkaniec Krajenki, może w swoim miejscu zamieszkania posiadać środki zabronione.

W poniedziałek (21.03) mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania. Gdy zorientował się, że nieoczekiwaną wizytę złożyli mu stróże prawa, przyznał się, że posiada środki zabronione. W trakcie przeszukania w zajmowanym przez niego pomieszczeniu piwnicznym, policjanci odnaleźli trzy worki strunowe.

W pierwszym z nich znajdowało się blisko 400 gramów metamfetaminy. W drugim prawie 300 gramów amfetaminy, a w ostatnim ponad 6 gramów marihuany. Mieszkaniec Krajenki został zatrzymany, a kolejnego dnia w trakcie przesłuchania przyznał, że wszystkie woreczki należą do niego. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków zabronionych Ustawą o Przeciwdziałania u Narkomanii.

Prokurator wobec 36 latka zastosował poręczenie majątkowe oraz został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozić może kara 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów