Złotów. Znalazł portfel z pieniędzmi – oddał je policjantom

zlotow_znalazl

Mężczyzna odebrał od policjantów niemal 3000 złotych, które zgubił wraz z portfelem na parkingu jednego ze sklepów. Portfel znalazła przypadkowa osoba i przywiozła go złotowskiej jednostki. W poszukiwania właściciela zaangażował się dzielnicowy gminy Złotów.

W poniedziałek (21.08) do złotowskiej jednostki, przyszedł 21-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, który poinformował o odnalezieniu w okolicach marketu budowlanego, portfela z zawartością pieniędzy. W środku było prawie 3000 złotych. Poszukiwaniem właściciela zguby, zajął się dzielnicowy gminy Złotów, który w tym dniu był na służbie.

Na podstawie zawartości portfela, ustalił prawdopodobny adres zamieszkania osoby. Wizyta pod ustalonym adresem, nie przyniosła efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel portfela na stałe mieszka poza granicami kraju i od dłuższego czasu nie przebywał w powiecie złotowskim. Dzielnicowy nie rezygnując z przydzielonego zadania, nawiązał kontakt telefoniczny z rzekomym właścicielem zguby. Ten potwierdził, że jest w okolicach Złotowa i poszukuje zgubionego portfela.

40-letni mężczyzna tego samego dnia zgłosił się do złotowskiej jednostki, przedstawiając okoliczności zdarzenia oraz potwierdził, iż jest właścicielem portfela.

Mieszkaniec gminy Złotów, podziękował dzielnicowemu za działanie. Zadeklarował także, że nawiąże kontakt z mężczyzną, który odnalazł jego własność i osobiście mu podziękuje, bo postawa znalazcy zasługuje na dużą pochwałę.

asp. Damian Pachuc
KPP Złotów