Złóż wniosek o 300 zł na „Dobry start” na uczące się dzieci

31 sierpnia odbyła się konferencja prasowa Marcina Porzucka posła Prawa i Sprawiedliwości, która dotyczyła realizacji programu „Dobry Start” w północnej Wielkopolsce.  Rządowy program „Dobry Start” jest kolejnym elementem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. Dzięki świadczeniu rodzice mogą kupić dzieciom przybory szkolne, zeszyty, odzież czy obuwie. Nabór wniosków w programie „Dobry Start” rozpoczął się 1 lipca br.

– Przed wakacjami mówiliśmy o tym, że rusza program „Dobry Start”, tzw. wyprawka 300+, który jest dedykowany rodzicom uczniów szkół bez jakikolwiek progów dochodowych. Zachęcam do składania wniosków.  Na teraz mamy już sporo środków na ten cel wypłaconych – w powiecie pilskim to ponad 4 mln zł. Myślę, że to duże wsparcie rodzin na potrzeby edukacyjne. Chciałbym zapewnić, że w przyszłorocznym budżecie także takie środki się znajdą. W przyjętym projekcie wstępnym mamy już zapisane ponad 1, 4 miliarda zł na program „Trzysta plus”. Cieszę się, że samorządy sprawnie wypełniły niezbędne wnioski na przyszły rok oraz sprawnie te pieniądze przekazują rodzicom lub ich opiekunom – mówi poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek.

Wnioski w programie „Dobry Start” można składać do 30 listopada br. za pośrednictwem portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia , bankowości elektronicznej kilkudziesięciu banków, w formie papierowej w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych przy ul. Grunwaldzkiej 2 w Pile w godz. pracy Ośrodka oraz można przesłać listownie.

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

(SE)

zloz_wniosek_o_300_plus00

zloz_wniosek_o_300_plus02 zloz_wniosek_o_300_plus01