Zły stan pojazdu

Inspektorzy z Piły udaremnili dalszą jazdę ukraińskiego przewoźnika. Pęknięte tarcze hamulcowe mogły stanowić niebezpieczeństwo na drodze.

 

7 maja inspektorzy z oddziału w Pile zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który wykonywał transport z Holandii na Ukrainę, przewożąc panele fotowoltaiczne. Auto zostało zatrzymane na punkcie kontrolnym w Gołuskach.

 

Podczas kontroli, patrol inspekcji sprawdził okazane dokumenty oraz stan techniczny obu pojazdów. Okazało się, że auto nie powinno poruszać się po drogach publicznych. Inspektorzy ujawnili pęknięte tarcze hamulcowe w ciągniku siodłowym z prawej jak i z lewej strony pojazdu. Za powyższe naruszenie zostanie wszczęte postepowanie administracyjne wobec przewoźnika zza wschodniej granicy.

 

Kierowca za zły stan techniczny został ukarany mandatem karnym, w wysokości 200 złotych. Na poczet przyszłej kary została pobrana kaucja od przewoźnika, w kwocie 2000 zł. Ze względu na stan hamulców zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu oraz zakazano dalszej jazdy, do momentu naprawy usterki.

 

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu