Zmień Pilski Budżet Obywatelski

Za nami już trzy edycje Pilskiego Budżetu Obywatelskiego, za kilka miesięcy rozpocznie się kolejna. O tym, jakie zasady znajdą się w regulaminie najbliższego budżetu obywatelskiego mogą zdecydować mieszkańcy. 9 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Z zakresu konsultacji wyłączony jest § 2 Zasad Konsultacji Społecznych Pilskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok: „Zgłaszane propozycje zadań mają dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie miasta Piły. Można zgłaszać projekty inwestycyjne, modernizacyjne, dotyczące zagospodarowania przestrzeni. Proponowane przedsięwzięcia nie powinny ingerować w przebieg sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej.

– Chcemy, aby ten projekt stale się rozwijał, tak aby był jak najbardziej dostosowany do specyfiki naszego miasta. Mamy już jakąś wizję tegorocznego regulaminu, ale postanowiliśmy zapytać pilan, jakie są ich propozycje – informuje prezydent Piotr Głowski.

Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy w pomiędzy 9 a 29 lutego pobrać i uzupełnić formularz zgłoszenia uwagi, a następnie przesłać go pocztą tradycyjną na adres Urząd Miasta Piły, Biuro Prezydenta, Plac Staszica 10, 64 – 920 Piła, osobiście do Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Piły, lub e-mailem na adres bp@um.pila.pl. Dokumentem roboczym jest regulamin Pilskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są mieszkańcy Piły, którzy w 2016 roku będą mieli ukończone 16 lat.

Tekst: Bartosz Mirowski
Foto: Sebastian Daukszewicz

zmien_pilski_budzet00

zmien_pilski_budzet03 zmien_pilski_budzet01 zmien_pilski_budzet02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *