Znacznie przekroczył prędkość

Policjanci ze złotowskiej drogówki na drodze wojewódzkiej 22 zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierowcę Skody, który poza terenem zabudowanym jechał 161 km/h. Nałożono na niego wysoki mandat oraz przypisano punkty karne.

 

W ostatnich dniach policjanci ze złotowskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się drogą wojewódzką 22. W trakcie jednej służby zatrzymali kilkanaście pojazdów, których kierowcy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

Niechlubnym rekordzistą tego dnia był zatrzymany do kontroli kierujący pojazdem Skoda, który na obowiązującej dziewięćdziesiątce jechał aż 161 km/h. Kierującym okazał się 50-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodu jazdy o 71km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

 

Za popełnione wykroczenie nałożono na kierowcę mandat karny w wysokości 2500zł oraz przypisano do jego konta 15 pkt karnych. Jest to najwyższy wymiar kary, za przekroczenie prędkości poza obszarem zabudowanym.

 

Przypominamy!

 

Niedostosowanie prędkości, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

mł.asp. Damian Pachuc

KPP Złotów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *