Znamy kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Drużyna Prawo i Sprawiedliwość, która jest  gotowa służyć mieszkańcom Wielkopolski w  Sejmiku Wojewódzkim została 12 marca zaprezentowana na konferencji prasowej w Pile. Cel ich batalii jest jeden, oczywisty –  zdobyć jak najwięcej głosów i powalczyć o trzeci mandat.

 

– Kandydaci PiS to  osoby w różnym wieku, doświadczeni ludzie, którzy będą swoje doświadczenie przekazywać w samorządzie województwa. Ostatnie lata obfitowały w działania naszych radnych, dlatego utrzymanie tych dwóch mandatów w naszym okręgu to plan minimum. Będziemy też walczyć o trzeci mandat i myślę, że w obecnej sytuacji jest to jak najbardziej możliwe. Prawo i Sprawiedliwość trzyma się nadal mocno i jest gotowe walczyć na każdym poziomie samorządów – mówi  poseł PiS Marcin Porzucek, kandydat na prezydenta Piły.

 

W okręgu nr 2 obejmującym powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski liderem listy PiS jest były wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

 

– Będąc wojewodą wielkopolskim przez trzy lata dbałem o to, aby relacje administracyjne rząd – samorząd  były bardzo dobre, czego efektem w tym regionie są liczne inwestycje z programów rządowych. Przed nami kolejna kadencja, w której mamy wiele do zrobienia, bo właśnie tutaj, przez Urząd Marszałkowski, będą przechodzić środki unijne m.in. z KPO. Dlatego bardzo ważne jest, aby reprezentacja, która trafi do sejmiku, godnie reprezentowała nasz region. Przed nami wiele możliwości, trzeba je wykorzystać – dodaje Michał Zieliński, lider listy PiS do Sejmiku Wielkopolskiego.

 

W obecnej kadencji radnym sejmiku z naszego regionu jest Adam Bogrycewicz, który ponownie ubiega się o mandat. Podczas konferencji mówił m.in. o swojej dużej aktywności i pracy dla mieszkańców północnej Wielkopolski. Radny złożył ponad 100 zapytań i interpelacji głównie w obronie w interesie mieszkańców, w tym osób pokrzywdzonych. Wsłuchiwał się w ich głos. Również dzięki  intensywnej pracy udało się pozyskać dofinansowanie dla pilskiego szpitala w kwocie 2 milionów złotych. Radny po stronie sukcesów wymienił sprawy związane z modernizacją dróg w naszym regionie, czy komunikacją kolejową.

 

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Michał Witold Zieliński
  2. Adam Bogrycewicz
  3. Barbara Anna Siwiak
  4. Rafał Przemysław Matuszak
  5. Modysława Dzido
  6. Zbigniew Jerzy Owczarek
  7. Lucyna Kosecka-Rogowska
  8. Zofia Barbara Radecka
  9. Wiesław Michał Ratajczak

 

Zapis konferencji video: https://fb.watch/qN3dhgcfCq/

 

Polacy w wyborach samorządowych  będą głosować 7 kwietnia.

 

(SE)