Znamy laureatów Lidera Sukcesu

13 lutego po raz jedenasty władze Powiatu Pilskiego przyznały honorowe nagrody Lidera Sukcesu. Statuetki Lidera Sukcesu 2014 trafiły do osób, przedsiębiorstw i instytucji, które w minionym roku w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu pilskiego. Wręczono także Kryształowego Lidera Sukcesu oraz wyróżniono trzech Ambasadorów Powiatu Pilskiego.

Po raz pierwszy na Gali w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra pamiątkowe statuetki miał okazję laureatom wręczać nowy Starosta Pilski – Franciszek Tamas. W tym roku w przeciwieństwie do lat poprzednich nie było osób nominowanych.

– Obowiązkiem Powiatu jest podziękowanie naszym mieszkańcom, zarówno osobom fizycznym jak i biznesowi, ludziom kultury i sportowcom. Mówimy im dziękuje za to, że jesteście z nami, mieszkacie w powiecie pilskim i tworzycie dla dobra naszego pięknego powiatu. To jest nasz obowiązek i honor dziękować tym, którzy wyróżniają się na niwie działalności powiatowej – mówi Franciszek Tamas Starosta Pilski.

O część artystyczną zadbała Capella Zamku Rydzyńskiego, Reprezentacyjny zespół Muzyki Myśliwskiej, który przeniósł zebranych gości w muzyczną podróż po świecie.

Lista laureatów

Tytuł Lider Sukcesu 2014

– Kategoria zdrowie i pomoc społeczna
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile;

– Kategoria kultura i sztuka
Paweł Berndt- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy;

– Kategoria edukacja i nauka
Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile;

– Kategoria sport i turystyka
Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile;

– Kategoria gospodarka i przedsiębiorczość
Pil-Building Sp. z o.o. w Pile;

– Kategoria działalność społeczna i zawodowa
ks. Jerzy Ranke – Proboszcz Parafii p.w. św. Wojciecha w Kruszewie;

– Kategoria rolnictwo i ochrona środowiska
Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt „Dolina Noteci” w Polanowie;

Tytuł Kryształowy Lider Sukcesu 2014
– ASTA BUD Sp. z o.o. w Pile;

Tytuł Ambasador Powiatu Pilskiego

– Stanisław Kalemba – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej;

– Oliwia Drożdż i Kacper Czajka. Otrzymali oni również stypendia od Starosty za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe i sportowe.

Po Gali powiedzieli:

Marek Święszkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, laureat w kategorii edukacja i nauka – Jest nam miło być Liderem Sukcesu. Jest to radość całej społeczności szkolnej dla dyrektora, pracowników, nauczycieli, ale również pewnie dla uczniów, ponieważ wszyscy pracujemy na ten sukces. Cały czas staramy się trzymać dobry poziom kształcenia, przeprowadzić dobry nabór do klas pierwszych i zapewnić dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, zawodowego i spełnienia marzeń o kierunku studiów. Mimo że posiadamy w szkole dużo pucharów i wyróżnień, znajdzie się odpowiednie miejsce na tak sympatycznego wyróżnienia.

ks. Jerzy Ranke – Proboszcz Parafii p.w. św. Wojciecha w Kruszewie; laureat w kategorii działalność społeczna i zawodowa – Cieszę się, że dla tak małej parafii taką nagrodę przyznano. To nagroda nie tylko dla mnie, ale dla całej społeczności. Powiat Pilski jest o tyle ciekawym zakątkiem w Polsce, bo łączy cztery diecezje. W lipcu mija 8 lat mojej posługi, jak przyszedłem z Poznania do Kruszewa i jest to czas błogosławiony, ponieważ nie spodziewałem się, że uda się znaleźć tyle dusz, które będą chciały współpracować. Uczymy myślę trudnej sztuki współpracy. W małych miejscowościach bez dużych nakładów finansowych też się sporo dzieje, jeśli jest zaangażowany duch i serce człowieka.

Sebastian Daukszewicz

znamy_laureatow_lidera_sukcesu10

znamy_laureatow_lidera_sukcesu44 znamy_laureatow_lidera_sukcesu43 znamy_laureatow_lidera_sukcesu40 znamy_laureatow_lidera_sukcesu39 znamy_laureatow_lidera_sukcesu37 znamy_laureatow_lidera_sukcesu36 znamy_laureatow_lidera_sukcesu30 znamy_laureatow_lidera_sukcesu29 znamy_laureatow_lidera_sukcesu28 znamy_laureatow_lidera_sukcesu27 znamy_laureatow_lidera_sukcesu26 znamy_laureatow_lidera_sukcesu25 znamy_laureatow_lidera_sukcesu24 znamy_laureatow_lidera_sukcesu23 znamy_laureatow_lidera_sukcesu22 znamy_laureatow_lidera_sukcesu21 znamy_laureatow_lidera_sukcesu20 znamy_laureatow_lidera_sukcesu19 znamy_laureatow_lidera_sukcesu18 znamy_laureatow_lidera_sukcesu17 znamy_laureatow_lidera_sukcesu16 znamy_laureatow_lidera_sukcesu15 znamy_laureatow_lidera_sukcesu14 znamy_laureatow_lidera_sukcesu13 znamy_laureatow_lidera_sukcesu12 znamy_laureatow_lidera_sukcesu11znamy_laureatow_lidera_sukcesu46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *