Znamy program pilskich Juwenaliów 2017

20 marca w PWSZ w Pile podpisano porozumienie w sprawie organizacji tegorocznych Juwenaliów Uczelni Wyższych. Była to również okazja, aby poznać program imprezy, której organizatorem została Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile, a współorganizatorami: Gminą Piła, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile i Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Tegoroczne święto studentów rozpocznie się 20 maja Spartakiadą Studencką, a zakończy się 27 maja koncertami na pilskiej Wyspie.

Juwenalia w Pile zbliżają się wielkimi krokami. Na tegorocznej edycji nie zabraknie wielu atrakcji. Podczas ostatniego dnia na scenie zobaczymy: wykonawcę gatunku disco polo z Piły   Mikesh’a, Bethel Bethel (polski zespół wykonujący muzykę reggae z elementami dub oraz ska) czy gwiazdę wieczoru donGURALesko (polski raper i producent muzyczny). Juwenalia to nie tylko koncerty, ale także wiele innych wydarzeń, takich jak: Spartakiada studencka, turniej bowlingowy, gra terenowa czy bitwa na kolorowe proszki.

– W Pile są studenci i Juwenalia o tym świadczą. Uważam, że jest to dobry czas i sytuacja, która pokazuje jak Uczelnie mogą w tej dziedzinie współpracować. Od wielu lat wspólna organizacja Juwenaliów dzięki panu prezydentowi wychodzi. Jest to dobra impreza studencka, ale także dla mieszkańców. Cieszę się z podpisania umowy i że będziemy razem te Juwenalia organizować – mówi Donat Mierzejewski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

– W tym roku postanowiliśmy na promocję naszych Uczelni, naszego miasta, a także aktywności fizycznej. Stąd pomysł na Spartakiadę Studencką i grę terenową. Po wymianie doświadczeń z innymi PWSZ, wiem że to są niecodzienne pomysły na wspólną integrację studencką. Mam nadzieję, że studenci i mieszkańcy Piły otworzą się na naszą działalność, dołączą do nas i poczują tą studencką atmosferę, jaką staramy się tworzyć każdego dnia – dodaje Karolina Jankowska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSZ w Pile.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z Bitwy Kapel.

Plan Juwenaliów Pilskich Uczelni Wyższych 2017

20 maja (sobota) – Spartakiada Studencka

Miejsce: Park na Wyspie, Bar Wyspiarz

Czas: 13:00

Konkurencje:
– przeciąganie liny
– rzut kegiem
– przejażdżka na małych rowerkach
– piwna mila
– kapsle

23 maja (wtorek) – Planszogranie

Miejsce: Piwosfera

Czas: 18:00

24 maja (środa) – Turniej Bowlingowy

Miejsce: Klub Bowling Rodło

Czas: 18:00

25 maja (czwartek) – Gra terenowa i impreza studencka

*Gra terenowa

Miejsce: miasto Piła

Czas: 17:00

Na czym polega: użycie zdjęć dawnej Piły; zawodnik ma za zadanie przechodzić od stacji do stacji i znajdować miejsca ze zdjęć; na każdej stacji musi wykonać jakieś zadanie, aby dostać kolejną podpowiedź; ostatnim miejscem jest klub Bowling, gdzie zwycięzcy otrzymają w nagrodę darmową pizzę i piwo oraz grę w kręgle

*Impreza studencka

Miejsce: Klub Bowling Rodło

Czas: 20:00

27 maja (sobota) – Dzień główny

Miejsce: Park na Wyspie

Harmonogram:

– 14:00 – 16:00 – maraton Zumby

– 14:45 – 15:15 – podczas maratonu Zumby, bitwa na kolorowe proszki, po tym kontynuacja kolorowej Zumby

– 18:00 – 19:30 – DJ Maniek

– 19:30 – 21:00 – Mikesh

– 21:00 – 22:00 – Bethel

– 22:00 – 22:30 – film z przekazania kluczy do miasta

– 22:30 – 24:00 – donGURALesko

Sebastian Daukszewicz

znamy_program_juwenaliow00

znamy_program_juwenaliow21 znamy_program_juwenaliow01 znamy_program_juwenaliow02 znamy_program_juwenaliow03 znamy_program_juwenaliow04 znamy_program_juwenaliow05 znamy_program_juwenaliow06 znamy_program_juwenaliow07 znamy_program_juwenaliow08 znamy_program_juwenaliow09 znamy_program_juwenaliow10 znamy_program_juwenaliow11 znamy_program_juwenaliow12 znamy_program_juwenaliow13 znamy_program_juwenaliow14 znamy_program_juwenaliow15 znamy_program_juwenaliow16 znamy_program_juwenaliow17 znamy_program_juwenaliow18 znamy_program_juwenaliow19 znamy_program_juwenaliow20