Znamy terminarz Finałów MMP U-18!

Znamy_terminarz_Finalow_MMP

Ciężka przeprawa czeka naszych młodzieżowców podczas finałów MMP U-18, które rozpoczną się już 24 lutego. Pilanie trafili bowiem do grupy z m.in. z aktualnym mistrzem Polski tej kategorii wiekowej Rekordem Bielsko-Biała. Oprócz nich do walki staną również z dobrze znanym TAFem Toruń oraz Sobkiem Kraków.

Względnie zadowolony z losowania jest trener Mateusz Kostecki, który podkreślił, że spotkania takie jak to z aktualnym mistrzem kraju w karierze każdego zawodnika jak i trenera zawsze należą do najprzyjemniejszych. Rekord to jak co roku jeden z głównych… nawet można powiedzieć że główny obok gospodarzy faworyt do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Właśnie meczem z „rekordzistami” Credo rozpocznie zmagania w turnieju finałowym. Inauguracyjny występ pilan zaplanowany został na piątek, godzinę 19:10. Będzie to jednocześnie ostatni mecz, który odbędzie się tego dnia na bocheńskiej hali. Dzień później o 13:30 podopieczni Kosteckiego skonfrontują swoje siły z TAFem Toruń czyli ich rywalami w walce o MMP w poprzednim sezonie. Wtedy to właśnie TAF wyeliminował pilan, a dwa miesiące po tym zdarzeniu zawędrował, aż do ćwierćfinału. Jako ostatni tego dnia na drodze naszej drużyny stanie Sobek Kraków. Warto dodać, że pilanie do grupy trafili z ostatniego, czwartego koszyka.

Zadowolony wydaje się być również prezes klubu, który podkreślił że nasza drużyna przed rokiem dwukrotnie pewnie pokonała TAF, a co za tym idzie w zasięgu powinien być też krakowski Sobek. Obaj wraz z Kosteckim są przekonani, że zdecydowanym faworytem grupy są rekordziści z Bielska-Białej, jednak jak zapisywać się do kart historii to właśnie takimi pojedynkami.

– Cały nasz klub elektryzuje się powoli na te finały. Staram się dograć wyjazd w jak najdrobniejszych szczegółach tak, aby nasi zawodnicy posiadali jak najbardziej komfortowe warunki. Nieoceniona jest tutaj pomoc z miasta, bez której nie byłoby szans na uczestnictwo w finałach. Spełniamy swoje marzenia, spełniają je nasi gracze. Jesteśmy przygotowani na wariant wyjścia z grupy i ewentualną walkę o medale. Czeka nas magiczna impreza, kto wie co w te trzy dni może zdarzyć się w Bochni – mówi Patryk Suracki.

Grupa A: BSF Bochnia, Góral Tryńcza, Red Dragons Pniewy, GKS Futsal Nowiny.

Grupa B: Unisław Team, SCHLF Chrzanów, Futsal Przeworsk, Piast Gliwice.

Grupa C: Gwiazda Ruda Śląska, GKS Futsal Tychy, FC Toruń, Gwiazda Flisak Toruń.

Grupa D: Rekord Bielsko-Biała, TAF Toruń, Sobek Kraków, Credo Piła.

Źródło: http://futsal.pila.pl