Zostaw 1% podatku w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Zostaw 1% podatku w Pile!

  Zostaw_1_poroc

  Zachęcamy do przekazania 1% podatku w rocznej deklaracji PIT za 2017 rok dla organizacji pożytku publicznego działających na rzecz miasta Piły i jego mieszkańców. Sami wybierzmy kto otrzyma 1 % podatku.

  Jest to bardzo proste i nie powoduje żadnych dodatkowych obciążeń dla składającego zeznanie. Wystarczy w swojej deklaracji podatkowej wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz kwotę, która nie może przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z rocznego zeznania podatkowego. Przy organizacjach pożytku publicznego krajowych lub regionalnych, które mają swoje oddziały lub koła w Pile, w rubryce „Cel szczegółowy” należy wskazać, że przekazujemy swój 1 % dla koła lub oddziału.

  Termin składania rocznych zeznań podatkowych upływa 30 kwietnia 2018 roku. Warto skorzystać z możliwości wyboru i zdecydować komu w tym roku chcemy pomóc.

  Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% dostępny jest na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – https://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-/

  UM Piły