Żużel. Adam Ellis i Norbert Kościuch w kadrze pilskiej Polonii na sezon 2024

Adam Ellis i Norbert Kościuch porozumieli się z klubem Enea Polonia Piła w sprawie kontraktu na sezon 2024! Tym samym ta dwójka dołącza do Dana Gilkesa i  Jonasa Knudsena, którzy  jakiś czas temu przedłużyli kontrakty na kolejny sezon.

 

Dla Norberta będzie to powrót do Piły po pięciu latach (startował w latach 2016-17). Niestety ostatni sezon spędzony w Gdańsku w pierwszej lidze był nieudany. W Pile kibice liczą, że Norbi w lidze niżej odbuduje swoją formę jak za poprzednich startów w Polonii a być może zastąpi Adriana Cyfera, który odszedł do Tarnowa. Natomiast dla Brytyjczyka (11 zawodnika tegorocznych indywidualnych mistrzostw Europy )  będzie to debiut w pilskiej Polonii. W tym sezonie Adam reprezentował barwy Opola (średnia 2,085) będąc jednym z najlepszych obcokrajowców w 2. Lidze Żużlowej. Oczywiście to nie koniec transferów. Nieoficjalnie mówi się, że do kadry ma dołączyć Jonas Jeppesen i Wiktor Trofimow.

 

Przypomnijmy, że  tych i innych żużlowców z kadry na sezon 2024 poprowadzi w bojach ligowych legenda światowego, czterokrotny indywidualny mistrz świata,Honorowy Obywatel Miasta Piły żużla Hans Nielsen.

 

Tekst i foto :Sebastian Daukszewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *