Żużlowcy amatorzy powalczą przy Bydgoskiej w Pile

zuzlowcy_amatorzy_powalcza
11 października o godz. 14:00 zostaną rozegrane ostatnie w tym roku zawody żużlowe w Pile. Będzie to dwudziestobiegowy turniej amatorów, a udział w nim weźmie m.in. menadżer Victorii Piła – Tomasz Żentkowski.

Żużel amatorski od zawodowego różni się głównie dystansem, na jakim ścigają się żużlowcy. Tym razem obejrzymy wyścigi nie na cztery, ale na dwa okrążenia. Pozostałe zasady wyglądają identycznie – czwórka zawodników staje pod taśmą i czerpie radość ze sportowej rywalizacji.

Amatorzy, w przeciwieństwie do zawodowców, nie traktują czarnego sportu jako pracy, ale jako hobby i zarobione na co dzień pieniądze inwestują w swoją pasję. Sami opłacają koszty sprzętu, treningów czy paliwa. W Pile także mamy kilku „zapaleńców”, a jednym z nich jest wiceprezes i menadżer Victorii Piła – Tomasz Żentkowski. Przed pilską publicznością zaprezentują się także inni zawodnicy z naszego miasta: Radosław Maciejewski, Jarosław Paliwoda, Andrzej Kudłaty i ojciec żużlowca Victorii – Artur Pawlak.

Uczestnicy proszeni są o wpłatę wpisowego w wysokości 150 zł na konto: 48 1090 1320 0000 0001 2319 4056 z tytułem turniej żużlowy.

1. Tomasz Żentkowski – Piła
2. Andrzej Kudłaty – Piła
3. Jarosław Paliwoda – Piła
4. Artur Pawlak – Piła
5. Radosław Maciejewski – Piła
6. Krzysztof Urban – Bydgoszcz
7. Michał Bartoszak – Bydgoszcz
8. Grzegorz Chryniewicz – Łódz
9. Robert Filer – Łódz
10. Robert Chudziak – Śrem
11. Maria Przybyłek – Leszno
12. Witold Wybudowski – Gorzów
13. Rafał Koszałka – Lublin
14. Marek Olszewski – Wrocław
15. Wojciech Marciniak – Wrocław
16. Michał Wróblewski – Wrocław

Wstęp bezpłatny.

Robert Szłapak
Fot. Sebastian Daukszewicz