Żużlowcy Polonii Piła zaprezentowani kibicom

Kibice również nie zawiedli i tłumnie przybyli przywitać swoich ulubieńców. 14 marca w Sali audytoryjnej Auditorium Maximum PWSZ w Pile odbyła się prezentacja drużyny żużlowej Polonia Piła, która w kwietniu rozpocznie swój sezon ligowy.  Kibicom tego dnia zaprezentował się prawie cały skład na czele z kapitanem zespołu Piotrem Świstem.

Wszystkich przywitał prezes klubu Tomasz Soter, który wspomniał, że klub powrócił do tradycji, czyli do nazwy Polonia Piła i ma nadzieje, że żużlowcy jak najlepiej się zaprezentują w lidze dla kibiców, miasta, powiatu, sponsorów. Imprezę prowadził Wojtek Dróżdż oraz Daniel Możejko

Do zebranej publiczności przemówił Piotr Głowski, który przez niektórych został powitany gwizdami, ale gdy obiecał większe środki na pilski żużel otrzymał brawa. Widać jak to łaska… kibicowska na pstrym koniu jeździ.

– To właśnie miasto swoimi środkami jest największym sponsorem klubu i największą podporą w trudnych momentach, i mam nadzieję, że znajdą się sponsorzy, którzy przejmą naszą rolę, a będzie to możliwe, jeśli publiczność będzie na stadionie. Gdy klub będzie dobrze zarządzany, da to dużą szansę, że nie tylko miasto, sponsorzy lokalni, ale również zewnętrzni będą nas wpierać, a państwo będą z zawodnikami na dobre i na złe. Deklaruję, że w marcu uruchomimy transzę naszych pieniędzy, która myślę, że będzie największa w historii klubu żużlowego, jaką w Pile żużel dostał – mówił Piotr Głowski, prezydent Piły.

Eligiusz Komarowski, członek Zarządu Powiatu również obiecał, że Powiat Pilski będzie nadal wspierał pilski żużel robiąc to w ramach dotacji na szkółkę żużlową. W tym roku Polonia otrzyma podwojone środki w porównaniu do roku ubiegłego.

Po przemówieniach kibicom zostali zaprezentowani: Tomasz Żentkowki (manager zespołu), Janusz Michaelis (trener zespołu) oraz żużlowcy: Austriak Fritz Wallner, Słoweniec Ziga Kovacic Duńczycy Rene Bach, Rasmus Jensen, Jesper Monberg, Polacy Piotr Świst, Patryk Dolny, Maciej Fajfer i juniorzy Kacper Grzegorczyk  Arkadiusz Pawlak i Rafał Karczmarz. Nie obecny był Rosjanin Siergiej Agalcow, Węgier Norbert Magosi, Brytyjczycy Daniel King i Ben Barker.

W tym roku jubileusz 30-lecia startów na torze obchodzi Piotr Świst. Z tej okazji kibice mogli wysłuchać ciekawego wywiadu, który przeprowadził z nim spiker Wojciech Dróżdż.

Podczas sobotniej prezentacji był też czas na dawkę humoru, którą zaserwował znany satyryk – Marek Malita.

Sebastian Daukszewicz

zuzlowcy_polonii_zaprezentowali10

zuzlowcy_polonii_zaprezentowali54 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali11 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali12 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali13 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali14 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali15 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali16 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali17 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali18 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali19 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali20 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali21 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali22 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali23 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali24 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali25 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali26 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali27 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali28 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali29 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali30 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali31 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali32 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali33 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali34 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali35 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali36 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali37 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali38 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali39 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali40 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali41 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali42 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali43 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali44 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali45 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali46 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali47 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali48 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali49 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali50 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali51 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali52 zuzlowcy_polonii_zaprezentowali53

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *