Żużlowcy w pilskiej „Piątce”

W piękny, wiosenny poranek 27 marca, po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich uczniowie klas I -VI gościli zawodników Polonii Piła. W spotkaniu uczestniczyły również dwie grupy dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6.

Inicjatorem wydarzenia był jeden z rodziców, wielki miłośnik sportu żużlowego. Spotkanie rozpoczęło się oczywiście w rytmie hymnu drużyny. O działalności Klubu i o pasji żużlowców opowiadali Paweł Staniszewski, Kacper Grzegorczyk i Paweł Szałapski. Towarzyszył im jeden z najaktywniejszych kibiców Dawid Kirdzik, który był koordynatorem spotkania. Dzieci były niezwykle ciekawe i zadawały wiele bardzo trudnych pytań. Między innymi o bezpieczeństwie, wypadkach, sukcesach i treningach. Mikrofon „do pytań” krążył po sali niczym złoty pieniądz. Wielkie zainteresowanie wzbudziło pytanie o hamulce w motorze żużlowym. Odpowiedź, jak najbardziej prawdziwa wywołała konsternację: „…motocykl nie posiada żadnych hamulców, choć porusza się z prędkością do 120 km na godzinę…”.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać strój żużlowców, w którym startują w barwach Polonii na wielu zawodach oraz sposób ułożenia ciała zawodnika na motocyklu podczas startu, na łuku i podczas jazdy po linii prostej. Przy tej okazji rozmawiano o wyzwaniach i trudnościach, jakie niesie ten sport. Goście przypomnieli zebranym barwy Klubu, jego sukcesy i plan treningowy. Żeby nie było za łatwo, Pan Dawid Kirdzik przeprowadził konkurs, który sprawdził pamięć uczniów i ich wiedzę na temat Polonii Piła. Oczywiście wszyscy chcieli wziąć w nim udział. Każdy konkursowicz otrzymał niespodziankę związaną z Klubem. Zawodnicy z wielkim uznaniem odnieśli się do talentów plastycznych naszych uczniów, którzy wykonali cudowne plakaty i rysunki na temat sportu żużlowego i Polonii Piła. Autografom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym Gościom, którzy mimo napiętego planu treningowego poświęcili całe przedpołudnie na przybliżenie tego wspaniałego, ale i niebezpiecznego sportu.  Życzymy im jak najwięcej sukcesów.

Elżbieta Puchalska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA