Zwycięstwo w dniu eksperymentów

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, niedzielne spotkanie pomiędzy Victorią Piła i Kolejarzem Rawag Intermarche Rawicz, było w pełni kontrolowane przez zawodników naszego klubu. Warto także wspomnieć, że debiut przed pilską publicznością zanotowali Władimir Borodulin i Ben Barker, którzy mają być lekarstwem na dziury w seniorskim zestawieniu zespołu Janusza Michaelisa.

Doświadczony trener Victorii, już po meczu z Krosnem, zapowiadał spore zmiany w składzie, mające na celu uzupełnienie luki tworzącej się przez słabą jazdę drugiej linii. Zdecydowanie zawodzący bracia Pulczyńscy zostali zmienieni przez wspomnianych już Borodulina i Barkera, którzy pojechali na miarę oczekiwań, choć 26 letni Brytyjczyk przez pierwszą część zawodów nie mógł jeszcze dopasować się do pilskiego owalu, jednak z czasem trwania zawodów, był on coraz szybszy, odjeżdżając daleko do przodu nawet Witalijowi Biełousowowi. Jeśli chodzi o 22 letniego „Wowę”, spotkał go spory pech, gdyż w biegu 11 mocno się poobijał podczas upadania na tor razem ze Stanisławem Mielniczukiem, przez co zakończył swój występ nie dojeżdżając do mety w swoim czwartego biegu. Dodatkowo, wydaje się, że układ par ze spotkania z Rawiczem może być używany również w dwumeczu z Ostrovią Ostrów. Zarówno dwójka Steen Jensen – Borodulin, jak i waleczny duet Barker – Biełousow rozumieją się bez słów na torze, co może w przyszłości zaowocować skuteczną jazdą parą, a co za tym idzie, podwójnymi zwycięstwami. Co ciekawe, skazywany przez wielu na pożarcie, wspomniany Jensen, po raz kolejny udowodnił, iż jest wartościowym zawodnikiem, a jego dorobek (10 pkt i 4 bonusy) jest tego najlepszym przykładem. W doskonałej formie wydaje się być także Piotr Świst, który przez cały mecz był nieuchwytny dla Rawiczan, notując płatny komplet punktów. O sporym pechu może mówić za to rozwijający się Arkadiusz Pawlak, który już w biegu juniorskim bardzo boleśnie upadł na tor i został przetransportowany do szpitala. Na szczęście badania nie wykazały złamań, a 19 letni Gorzowianin powinien stosunkowo szybko wrócić na tor. Kolejny punkt ligowy zdobył także Kacper Grzegorczyk, który jednak nie potrafił nawiązać jakiejkolwiek walki z rywalami.

Mimo wysokiego zwycięstwa nie można popadać w huraoptymizm. W pamięci należy mieć to, iż Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz przyjechał do Piły w rezerwowym składzie. Zabrakło wielu gwiazd, takich jak Eduard Krcmar, Ryan Fisher, Eric Andersson czy Łukasz Kaczmarek. Zdecydowanie bardziej miarodajnym sprawdzianem pilskiej drużyny przed fazą play-off będzie wyjazdowe spotkanie z Wandą Kraków. Jedno jest jednak pewne, przynajmniej jeszcze raz w sezonie 2014 będziemy mogli zobaczyć ligowe spotkanie na stadionie przy Bydgoskiej.

Dawid Gruntkowski

Fot. Sebastian Daukszewicz

victoria_postawila_kropke_nad_i10

victoria_postawila_kropke_nad_i49

victoria_postawila_kropke_nad_i11

victoria_postawila_kropke_nad_i12

victoria_postawila_kropke_nad_i13

victoria_postawila_kropke_nad_i14

victoria_postawila_kropke_nad_i15

victoria_postawila_kropke_nad_i16

victoria_postawila_kropke_nad_i17

victoria_postawila_kropke_nad_i18

victoria_postawila_kropke_nad_i19

victoria_postawila_kropke_nad_i20

victoria_postawila_kropke_nad_i21

victoria_postawila_kropke_nad_i22

victoria_postawila_kropke_nad_i23

victoria_postawila_kropke_nad_i24

victoria_postawila_kropke_nad_i25

victoria_postawila_kropke_nad_i26

victoria_postawila_kropke_nad_i27

victoria_postawila_kropke_nad_i28

victoria_postawila_kropke_nad_i29

victoria_postawila_kropke_nad_i30

victoria_postawila_kropke_nad_i31

victoria_postawila_kropke_nad_i32

victoria_postawila_kropke_nad_i33

victoria_postawila_kropke_nad_i34

victoria_postawila_kropke_nad_i35

victoria_postawila_kropke_nad_i36

victoria_postawila_kropke_nad_i37

victoria_postawila_kropke_nad_i38

victoria_postawila_kropke_nad_i39

victoria_postawila_kropke_nad_i40

victoria_postawila_kropke_nad_i41

victoria_postawila_kropke_nad_i42

victoria_postawila_kropke_nad_i43

victoria_postawila_kropke_nad_i44

victoria_postawila_kropke_nad_i45

victoria_postawila_kropke_nad_i46

victoria_postawila_kropke_nad_i47

victoria_postawila_kropke_nad_i48