„13-stego w piątek” – wypadek na krajowej jedenastce

W piątek, nomen omen, 13 czerwca o godzinie o godzinie 20.40 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych Audi A4 i Ford Mondeo oraz szkolnego autobusu przewożącego wycieczkę 43 uczniów z opiekunami. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Ujście.

13_stego_w_piatek_wypadek_na_krajowej_jedenastce10

W wyniku zdarzenia obrażeń doznała kierująca samochodem Audi A4. Poszkodowana opuściła pojazd o własnych siłach i została zaopatrzona na miejscu zdarzenia przez pogotowie ratunkowe, a następnie przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Osoby podróżujące autobusem oraz pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń w wyniku wypadku. Droga krajowa nr 11 w trakcie działań była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazd.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniu zaworu butli gazu LPG w Audi A4 oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Ze względu na porę wieczorną i niekorzystne warunki atmosferyczne na miejsce zdarzenia zadysponowany został namiot pneumatyczny, w celu zbudowania zaplecza socjalnego. W trakcie działań na miejsce przybył burmistrz Ujścia, który zorganizował pobyt uczestników wycieczki, do czasu przybycia zastępczego autokaru, w odległym o 300 metrów budynku gimnazjum.

W działaniach ratowniczych udział brało 20 strażaków z Piły, Ujścia oraz Nowej Wsi Ujskiej. Przyczyny oraz okoliczności  wypadku bada KP Policji w Pile.

OFICER  PRASOWY
KP PSP w Pile
mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: JRG NR 1 PSP w Pile

13_stego_w_piatek_wypadek_na_krajowej_jedenastce13

13_stego_w_piatek_wypadek_na_krajowej_jedenastce11

13_stego_w_piatek_wypadek_na_krajowej_jedenastce12