Pilscy strażacy wygrali strefę w dwuboju pożarniczym!!!

6 czerwca na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile i stadionie sportowym Centrum Rekreacji Wodnej „AQUA – PIL” rozegrane zostały „Eliminacje strefowe do Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym”.

Dwuboj_pozarniczy_pila_1

W zawodach uczestniczyły 8-osobowe drużyny reprezentujące Komendy Powiatowe PSP z Chodzieży, Złotowa, Czarnkowa, Wągrowca, Obornik oraz Piły. W skład komisji sędziowskiej weszli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania pod kierownictwem mł. bryg. Krzysztofa Wojtaszewskiego, który pełnił funkcję sędziego głównego zawodów.

W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył Krzysztof Gajewski z KP PSP Piła, uzyskując czas 16,121 s., miejsce drugie zajął Leszek Naranowicz z czasem 17,448 s., z KP PSP Chodzież, na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kłodziński z KP PSP Piła, którego czas wyniósł 18,456 s.

W konkurencji „100m – tor przeszkód” zwyciężył Paweł Kłodziński z KP PSP Piła uzyskując czas 18,655 s., miejsce drugie zajął Maciej Kowalski z KP PSP Piła, z czasem 19,138 s., na miejscu trzecim uplasował się Jakub Załachowski z KP PSP Piła, którego czas wyniósł 19,198 s.

Klasyfikacja indywidualna w dwuboju pożarniczym:
miejsce – Krzysztof Gajewski KP PSP Piła, czas 35,846 s.
miejsce – Paweł Kłodziński KP PSP Piła z czasem 37,111 s.
miejsce – Leszek Naranowicz KP PSP Chodzież, czas 37,167 s.

Klasyfikacja drużynowa w dwuboju pożarniczym:
miejsce – KP PSP Piła
miejsce – KP PSP Chodzież
miejsce – KP PSP Czarnków

Zwycięska drużyna pilskich strażaków 18 czerwca weźmie udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym, organizowanych w Poznaniu. Podczas zawodów wojewódzkich rywalizować będzie ze sobą 8 drużyn (7 najlepszych drużyn z Wielkopolski oraz kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu).

Zawody w Pile to również kolejny start w ramach Ligii województwa wielkopolskiego w drabinie hakowej, podczas której strażacy z wielkopolski rywalizują przez kilka miesięcy o miano najlepszego sportowca w trakcie dziewięciu zawodów. W Pile odbył się ósmy przedostatni rzut ligi, którą wygrał reprezentant KP PSP w Pile Krzysztof Gajewski.

Starty w konkurencji „drabina hakowa” najlepszych zawodników w ramach Ligii przedstawiają się następująco:
Krzysztof Gajewski KP PSP Piła, czas 16,127
Marcin Walkowiak KM PSP Poznań, czas 16,206
Szymon Woźniak KM PSP Kalisz, czas 16,391
Tomasz Musiał KM PSP Leszno, czas 16,968
Rafał Przybyła KM PSP Poznań, czas 17,095
Maciej Dajczak KP PSP Pleszew, czas 17,107
Leszek Naranowicz KPP PSP Chodzież, czas 17,448

Dwuboj_pozarniczy_pila_2

 

Dwuboj_pozarniczy_pila_4

Dwuboj_pozarniczy_pila_5

Dwuboj_pozarniczy_pila_6

Dwuboj_pozarniczy_pila_7

Dwuboj_pozarniczy_pila_8

OFICER PRASOWY
KP PSP w Pile
mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński