Bieżnia i stadion pilski ze świadectwem PZLA

Niedawno zakończyła się wymiana bieżni na stadionie miejskim przy ul. Żeromskiego. Jest to pierwszy etap rewitalizacji całego stadionu lekkoatletycznego, kolejnym będzie m.in. wymiana siedzisk, odnowienie korony i remont przejścia.

Część sportowa została oceniona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który wydał świadectwo ich jakości, w którym czytamy „parametry urządzeń zainstalowanych na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile przy ul. Żeromskiego 90 (bieżnia, rów z wodą, skocznia do skoku wzwyż, skocznie do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz rzutnie do rzutu oszczepem) są zgodne z wymaganiami IAAF i PZLA.

Zgodnie z ustalonymi przez Związek zasadami stadion zostaje zaliczony do stadionów kategorii III A, na których mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach, będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom określonej klasy sportowej (klasa I i wyższe)…”

Dorota Strugała
Rzecznik prasowy
Specjalista ds. polityki informacyjnej
Urząd Miasta Piły

bieżnia_i_stadion_pilski10

bieżnia_i_stadion_pilski12 bieżnia_i_stadion_pilski11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *